Niedzielski: Powinniśmy patrzeć z najwyższą troską na to, co się dzieje

Gościem Tomasza Sakiewicza w programie „Dziennikarski Poker” był minister zdrowia Adam Niedzielski.

Śmiertelność, nowe statystyki chorych oraz szczepionki były tematami, które poruszono w programie.

– Zgony odzwierciedlają sytuacje, które miały miejsce na ulicach. Dziś mieliśmy ich ponad 500, to jest liczba rzutująca na przestrzeni dwóch tygodni. Pozostaje mieć nadzieję, że pozostałe statystyki będą niższe – powiedział Adam Niedzielski.

– Pacjenci za późno trafiają do szpitala, bo dopiero, gdy saturacja jest bardzo niska. Na ogół takie sytuacje nie kończą się powodzeniem – ocenił minister.

– Wszyscy musimy pamiętać, żeby w odpowiednim momencie przekazać chorego do szpitala i zrobić wszystko, by przeżył – dodał.

Gospodarz programu, Tomasz Sakiewicz poruszył kwestie demonstracji, jakie miały miejsce w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego:

– Nie chcę, by ta rozmowa była upolityczniona ale mieliśmy w określonym czasie zwiększony wzrost zachorowań. Czy to był ten czynnik, który sprawił, że sytuacja była taka, a nie inna? – pytał gościa.

– Nie ma żadnych wątpliwości, że wzmożone ruchy zachorowań w czasie protestów generowały ryzyko. Tymczasem powinniśmy patrzeć z najwyższą troską na to, co się dzieje – orzekł Niedzielski.

Minister zwrócił także uwagę, że „drastycznie maleje rozprzestrzenianie się wirusa, jeżeli społeczeństwo jest zaszczepione”.

– Jesteśmy bezpieczni, z trzema producentami mamy już podpisane umowy na dawki szczepionek – zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ