Ostatnia dyplomatyczna próba załatwienia sprawy Łukaszenki. Dr Targalski o przyszłości Białorusi

– Stawianie oporu zawsze skutkuje. Poddanie się – nigdy – mówił dr Jerzy Targalski w związku z obecną sytuacją na Białorusi, która – zdaniem eksperta – może zakończyć się już w styczniu.

– Naciski dyplomatyczne na Łukaszenkę nie działają. Cichanouska już oświadczyła, że opozycja – jeżeli dojdzie do władzy – najpierw zajmie się przeglądem ugód i porozumień, które podpisał Łukaszenka. Nie będzie mowy o żadnych targach, tak przynajmniej twierdzi Cichanouska – mówił w programie „Geopolityczny Tygiel” dr Targalski.

– Sprawa jest w toku, na początku stycznia możemy spodziewać się, że Białoruś pozbędzie się Łukaszenki, ale rękami rosyjskimi – zaznaczył.

Targalski mówił także o przeszłości geopolitycznej Ukrainy wobec Polski i Rosji:

– Ukraina powinna się oderwać od Rosji, a nie w niej zagłębiać – taka przynajmniej była koncepcja, ale każdy wie, że przyszłość pokazała zupełnie co innego – zauważał Targalski.

Trzecim tematem, który poruszał ekspert była Etiopia. Tu dr Targalski tłumaczył z kolei kwestie narodowościowe przywódców tamtejszych plemion oraz to, jaki to miało skutek i przełożenie w rządzeniu krajem.

 

Źródło: TV Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ