Macierewicz: Totalna opozycja to zdrajcy i targowica

Macierewicz2.jpeg

Marszałek senior Antoni Macierewicz zabrał głos w sprawie piątkowego orędzia marszałka Senatu, prof. Tomasza Grodzkiego, który wzywał polski rząd do „poszanowania interesu narodowego i wycofania się ze sprzecznej z polską racją stanu groźby weta” budżetu Unii Europejskiej.

– Apeluję do rządzących: wróćcie do przestrzegania praworządności, a konflikt z Unią Europejską sam się rozwiąże. A jeśli spowodujecie, że Polska straci gigantyczne pieniądze na dalszy rozwój i odbudowę, jeśli jeszcze do tego wyprowadzicie nas z europejskiego domu, historia i ludzie wam tego nie wybaczą – przekonywał wczoraj marszałek Grodzki.

– Przeżywamy najbardziej dramatyczne chwile od czasów likwidacji I RP – dziś nie mamy problemu z agresją obcego państwa, a ze zdradą części polskich polityków – ocenił Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia 24.

– Platforma Obywatelska i Lewica bezczelnie, ordynarnie kłamią. Ich zachowanie przypomina koniec XVIII wieku, gdy targowica przekonywała, że rezygnacja z niepodległości dyktowana jest troską o dobro narodu. Taką samą propagandę uprawia dziś PO i Lewica – skomentował polityk. Były szef MON wskazał, że dziś o opozycji możemy mówić wprost „zdrajcy i targowica”. Jak zaznaczył Macierewicz, mówi to „zupełnie serio”.

Marszałek senior podkreślił, że dzisiejsze żądania prezydencji Niemiec i kanclerz Merkel, wspierane przez totalną opozycję, to rezygnacja z polskiej suwerenności.

Wiceprezes PiS wskazał, że choć Platforma Obywatelska określa się partią chadecką, to na pewno taką nie jest.

– PO to partia zdradziecka. Przeżywamy najbardziej dramatyczne chwile od czasów likwidacji I RP – dziś nie mamy problemu z agresją obcego państwa, a ze zdradą części polskich polityków – ocenił Antoni Macierewicz.

ŹRÓDŁO: POLSKIE RADIO 24/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ