Europoseł Kempa: Atak na Polskę i Węgry to nakręcona machina w ramach Unii Europejskiej. Prezydencja niemiecka nad tym już nie panuje

Atak na Polskę i Węgry to nakręcona machina w ramach Unii Europejskiej. Prezydencja niemiecka nad tym już nie panuje. Mocno rozhuśtane emocje przeciwko Polsce i Węgrom są w tej chwili nie do poskromienia – powiedziała na antenie Radia Maryja w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” europoseł Beata Kempa.

Poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Zjednoczonej Prawicy, Beata Kempa, powiedziała, że „różne organy Unii Europejskiej próbują i będą próbowały poprzez swoje instrumenty wywierać nacisk na Polskę”.

– To nacisk w celu wymuszenia na Polsce, aby nie zawetowała próby powiązania unijnych funduszy z tzw. praworządnością. (…) Mamy dzisiaj do czynienia z kolejnym akcentem wywołania histerii w Europie. To nakręcona machina w ramach UE. Prezydencja niemiecka nad tym już nie panuje. Mocno rozhuśtane emocje przeciwko Polsce i Węgrom są w tej chwili nie do poskromienia. Nie wiem, czy w ogóle jest próba ostudzenia emocji. Może liczy się na to, że wywoła się w ten sposób w Polsce rozdźwięk i podtrzyma się marsze, z którymi mamy do czynienia – zaznaczyła.

Europoseł wskazała, że „po raz kolejny będziemy musieli wytrzymać (ataki – red.). Jest to obliczone też na to, żeby podzielić Polaków, pokazać nam z jednej strony pieniądze, a z drugiej zarzucić rządowi destrukcyjny wpływ na te kwestie”.

– To dyskryminacja Polski. Poświęca nam się tyle czasu, jakby Unia nie miała żadnych innych problemów. Te problemy są, chociażby z nową falą migracji i jej skutkami, jakie ponoszą m.in. Grecy, Hiszpanie czy Włosi. (…) Natomiast z zacięciem ideologicznym próbuje się poświęcać uwagę tylko i wyłącznie Polsce i Węgrom – zauważyła polityk.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ