Zbigniew S. z Europejskim Nakazem Aresztowania. Tak zdecydował sąd

Zbigniew S., za którym prokuratura wydała list gończy, teraz doczekał się także Europejskiego Nakazu Aresztowania. Decyzję w tej sprawie podjął Sąd Okręgowy w Lublinie. S. wyjechał do Norwegii, gdzie będzie ubiegał się o azyl polityczny.

Rzecznik lubelskiego sądu potwierdziła, że za S. wydano ENA, jak również – że zapadło postanowienie o tymczasowym aresztowaniu biznesmena. Jak wynika z akt sprawy, poszukiwany przebywa w Norwegii.

Nakaz ma związek ze sprawą, w której prokuratura zarzuca Zbigniewowi S. oszustwa podczas prowadzenia działalności charytatywnej (kwota ponad 900 tys. złotych), jak również pranie brudnych pieniędzy w latach 2015-2017. S. został zatrzymany w związku z tym postępowaniem w grudniu ubiegłego roku.

Sąd odrzucił wówczas wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, a niedoszły polityk musiał zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł.,, został także objęty dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu.

Sądy odrzucały kolejne wnioski prokuratury o aresztowanie Zbigniewa S., jednak Sąd Rejonowy Lublin-Zachód pod koniec października br. uwzględnił wniosek, nakazując aresztowanie na dwa miesiące. Za S. został wydany list gończy.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ