Jastrzębski: Polska należy do UE, ponieważ naszemu państwu i Unii Europejskiej to się opłaca

fot. youtube.com
W dzisiejszym programie Republika po południu goścmi red. Ilony Januszewskiej byli Kamil Jastrzębski (Porozumienie) oraz Milena Kowalska (PO).

– Dalszym krokiem powinno być zachęcanie kolejnych grup społecznych do tego, aby się szczepić. Kwestią dyskusyjną powinno być zobowiązanie czy ta szczepionka jest dobrowolna, czy obowiązkowa. Ja w tym momencie jestem za dobrowolnością – powiedział Kamil Jastrzębski.

– Szpitale potrzebują pomocy finansowej i infrastrukturalnej. Takie apele płyną ze strony samorządowej, jak i samych szpitali. Przed nami ogromna praca, aby przygotować poszczególne jednostki na szczepienie obywateli. Uważam, że powinna być to kwestia dobrowolna – powiedziała Kowalska.

– Zgadzam się, że będzie to wielkie przedsięwzięcie logistyczne i wyzwanie dla całego państwa. […] w I i II fali pandemii wiele samorządów było sobie w stanie z tym poradzić. W skali makro Polska na tle Europy radzi sobie przyzwoicie – podsumował Jastrzębski.

Tematem programu była również praworządność i budżet UE.

– Polska należy do UE z prostego powodu, ponieważ i naszemu państwu i Unii Europejskiej to się opłaca. Jesteśmy zbyt dużym państwem populacyjne i w zbyt newralgicznym miejscu geopolityczne więc jakiekolwiek marzenia o Polexicie nie wchodzą w grę. To jest absolutnie fikcyjny scenariusz – powiedział Kamil Jastrzębski.

– Jesteśmy politykami, którzy działają dla obywateli polskich. Ja nie słyszę, żeby Francja miała problemy z Trybunałem Konstytucyjnym – powiedziała Kowalska.

– Jeżeli uzależniamy wysokość kwestię wypłat od innej zmiennej, to ona musi być maksymalnie konkretna. W momencie, gdy pojawia się hasło o ogólnym pojęciu albo ogólnej interpretacji danego zjawiska niestety należy postawić weto. W momencie, kiedy pozwolimy na dowolne interpretacji danego zjawiska, to się może obrócić przeciwko nam – podsumował Jastrzębski.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ