Kierowca staranował 17 aut i chciał przejechać policjanta. Sprawa trafiła do sądu

W czwartek policjanci odbyli pościg przez dwa województwa za kierowcą samochodu dostawczego. Mężczyzna zniszczył 17 aut, rogatki przejazdu kolejowego oraz próbował przejechać policjanta. Sprawa trafiła do sądu i zostanie dziś rozpatrzona.

Podkomisarz Katarzyna Matras z Komendy Powiatowej w Olkuszu powiedziała IAR, że pościg za białym dostawczym samochodem podjął dzielnicowy z Komisariatu Policji w Wolbromiu.

Kierowca nie reagował na komunikaty policjantów. Jadąc, łamał drogowe przepisy min. wyprzedzał na zakazach wyprzedzania i przejściach dla pieszych. Następnie zatrzymał się i chciał zepchnąć z drogi radiowóz. Pościg zakończył się, gdy mężczyzna uderzył w budynek, jednak kierujący pojazdem chciał potrącić funkcjonariusza.

Finalnie policjanci zatrzymali kierowcę dopiero po przestrzeleniu kół. Próbował jeszcze zbiec z miejsca zdarzenia, ale został obezwładniony. Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu.

Kierowca został postawiony przed sądem i usłyszał zarzuty. Policja zbiera kolejne materiały o popełnionych przez niego przestępstwach w czasie ucieczki.

Źródło: TELEWIZJA REPUBLIKA

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ