Petycja: NIE dla zmiany dotychczasowej nazwy placu Jana Pawła II we Wrocławiu!

Lewica pragnie powrotu PRL-owskich nazw w całym kraju. We Wrocławiu radni będą debatować nad przywróceniem placu 1 Maja, który od 2005 roku jest Placem Jana Pawła II. Wniosek w tej sprawie do Urzędu Miasta złożyła poseł Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Stowarzyszenie Suwerenność Pamięć Tożsamość wystąpiło ze społeczną akcją zbierania podpisów pod petycją „NIE dla zmiany dotychczasowej nazwy placu Jana Pawła II we Wrocławiu!”  

Potrzeba jeszcze niecałe 400 podpisów do wymaganych 2 tys., to może zatrzymać falę postępującej lewackiej nowej rzeczywistości.

Stowarzyszenie Suwerenność Pamięć Tożsamość jest autorem petycji, w której czytamy, że Jan Paweł II miał znamienny wpływ na powstanie pierwszej Solidarności a co za tym idzie na przywrócenie swobód demokratycznych i zburzenie Muru Berlińskiego będącego synonimem żelaznej kurtyny. Jan Paweł II odegrał znaczącą pozycję w polityce międzynarodowej jako przywódca duchowy. Pontyfikatowi Karola Wojtyły zawdzięczamy szybszy upadek komunizmu, który nie nastąpiłby w wyniku otwartego konfliktu i przy rozlewie ludzkiej krwi.

Autorzy petycji mają nadzieję, że Radni miasta Wrocławia są ludźmi honorowymi i godnymi zaufania mającymi szacunek do patrona Placu, natomiast mieszkańcy Wrocławia składając swój odpis zwracają  się do Rady Miasta Wrocław o zachowanie dotychczasowej nazwy i nieuleganie presji lewicowych środowisk dążących do destrukcji państwa polskiego. Tym samym – domagają się, aby nie pozbawiano czci tak znamienitego człowieka, Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II, który w tak znaczący sposób wpłynął na najnowszą historię Polski!

Halszka Bielecka z wrocławskich rot Niepodległości również zachęca do złożenia podpisów.

Szanowni Działacze i Sympatycy!

Fala ataków na Kościół i naszą religię, która w ostatnich tygodniach przybrała na sile, teraz objawia się w próbie dyskredytowania i usuwania z przestrzeni publicznej wszystkich autorytetów związanych z katolicyzmem. 12 listopada br. posłanka lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła wniosek do Urzędu Miasta w sprawie zmiany nazwy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu. Lewicowi aktywiści chcą powrotu komunistycznej nazwy 1 Maja.

Oto link:

https://www.citizengo.org/pl/183955-nie-dla-zmiany-dotychczasowej-nazwy-placu-jana-pawla-ii-we-wroclawiu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ