0.8 C
Wrocław
Apel „Święta Bez Pioruna” podbija internet. „Nie” dla kolędowania aborcjonistów!

Apel „Święta Bez Pioruna” podbija internet. „Nie” dla kolędowania aborcjonistów!

Tysiące Polaków podpisały już apel do władz TVP, aby z planowanych koncertów świątecznych wykluczyła artystów, którzy wsparli awanturnicze protesty organizowane przez rewolucjonistki ze Strajku Kobiet. – Ci ludzie bardzo wyraźnie opowiedzieli się po jednej ze stron, wsparli środowisko proaborcyjne. Kolędowanie z ich udziałem byłoby profanacją świąt Bożego Narodzenia – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” bard Strefy Wolnego Słowa Paweł Piekarczyk.

Już za osiem dni będziemy obchodzili Wigilię Narodzenia Pańskiego. Teraz natomiast w Kościele katolickim przeżywamy Adwent, czyli czas nadziei i radosnego przygotowania się na przyjście Jezusa Chrystusa.

Niestety awantury i prowokacje, które na ulicach polskich miast oraz w miejscach kultu religijnego wywołują rewolucjonistki ze Strajku Kobiet, nie pozwalają w pełni cieszyć się tym wyjątkowym okresem. Kilka dni temu aborcjonistki z Poznania urządziły kolędowanie pod hasłem: „Aborcję na żądanie ześlij nam, panie”. W ramach tego wydarzenia m.in. na melodię „Bóg się rodzi” zaśpiewano: „w bólach rodzić nie będziemy dzieci chorych i niechcianych”.

Te i inne skandaliczne wydarzenia, których organizacji dopuścili się lewicowi aktywiści, sprawiły, że grupa społeczników z Centrum Życia i Rodziny wystosowała apel do władz Telewizji Polskiej, w którym domagają się wycofania ze świątecznej ramówki emisji koncertów kolęd i pastorałek, które wykonują artyści popierający postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

„Na profilach w mediach społecznościowych i korzystając z mediów tradycyjnych, wyrażali oni w różny sposób poparcie dla ruchu, którego hasłem jest prymitywny bluzg, a do metod działania zaliczają się zakłócanie mszy świętych, dewastowanie miejsc kultu religijnego, pomników, a nawet grobów”

– czytamy w piśmie do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Dalej zaznaczono również, że „nie można nie odczuwać niesmaku, patrząc, jak artyści bezceremonialnie kontestujący chrześcijańską spuściznę są następnie publicznymi pieniędzmi wynagradzani za jej odtwarzanie”. Na stronie Centrum Życia i Rodziny, gdzie można podpisać apel, znalazły się wpisy internetowe polskich artystów, którzy popierają prawo do aborcji. Wśród autorów postów można znaleźć osoby regularnie biorące udział w kolędowaniach organizowanych przez różne stacje telewizyjne.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie/ niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ