3 C
Wrocław
Premier Morawiecki o zatrzymaniu Nawalnego: „Reakcja na poziomie UE jest niezbędna”

Premier Morawiecki o zatrzymaniu Nawalnego: „Reakcja na poziomie UE jest niezbędna”

To kolejna próba zastraszenia demokratycznej opozycji w Rosji – tak zatrzymanie Aleksieja Nawalnego na lotnisku w Moskwie skomentował polski premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, potrzebna jest reakcja na poziomie Unii Europejskiej.

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został zatrzymany na lotnisku, od razu po powrocie do Rosji. Federalna Służba Więzienna (FSIN) oznajmiła, że Nawalny został zatrzymany podczas przechodzenia kontroli paszportowej. Służby zaznaczyły, że za Nawalnym wysłany został list gończy, a w areszcie ma pozostać do decyzji sądu.

Litwa, Łotwa i Estonia wezwały do nałożenia środków restrykcyjnych na Rosję w związku z zatrzymaniem Aleksieja Nawalnego. Głos w tej sprawie zabrał też premier Mateusz Morawiecki.

– Zatrzymanie Aleksieja Nawalnego to kolejna próba zastraszenia demokratycznej opozycji w Rosji. Szybka i jednoznaczna reakcja na poziomie UE jest niezbędna. Poszanowanie praw obywatelskich stanowi podstawy demokracji. Apeluję do władz w Rosji o natychmiastowe uwolnienie zatrzymanego!

– napisał na Facbebooku.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ