Antoni Macierewicz ostro o wpisie Sikorskiego: „Dotychczas tak działali tylko Sowieci”

Macierewiczkula.jpg


“Dotychczas tak działali tylko sowieci!” – napisał zbulwersowany wpisem Radosława Sikorskiego Antoni Macierewicz. Chodzi o wpis byłego Ministra Spraw Zagranicznych w rządzie Jerzego Buzka, w którym zarzucił on Lechowi Kaczyńskiemu odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. “Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej” – napisał Sikorski.

Wpis Sikorskiego był z kolei odpowiedzią w dyskusji na temat ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.

Od zawsze jestem zwolennikiem ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Ale siłowa rozgrywka, owocująca wystawieniem mu monumentalnego pomnika oraz polityczna presja, jaką w tej sprawie wywierają rządzący, potrafi skutecznie zniechęcać, nawet mnie, do wcielania w życie tej idei

– napisał dziennikarz TVN, Konrad Piasecki

Na ten wpis zareagował Radosław Sikorski, pisząc:

A ja nie jestem. Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej. Ma już Wawel i samowolkę budowlaną na Placu Piłsudskiego. Dość budowania kultu do którego nie ma podstaw.

Wpis Sikorskiego wywołał burzę w komentarzach i wzbudził sporo emocji. Po kilku dniach odpisał na niego także marszałek senior Sejmu, Antoni Macierewicz, który w mocnych słowach odciął się Radosławowi Sikorskiemu.

Kim trzeba być, by tak bezczelnie kłamać oskarżając ofiarę tragedii smoleńskiej, Prezydenta Kaczyńskiego? A wszystko po to, by bronić prawdziwych sprawców, czyli stronę rosyjską. Dotychczas tak działali tylko sowieci!

– napisał były Minister Obrony Narodowej.

źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ