Piątkowski o wypowiedzi Schrödera: działa stuprocentowo jako rosyjski element wpływu, obraz upadku człowieka

Nort 2.jpg

Osoba Gerharda Schrödera to tragiczny obraz upadku człowieka, ponieważ nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia, dlaczego jego kariera przybrała taki kształt. Wprost jest rosyjskim lobbystą. Pokazuje kwestie całkowicie istniejące, w sensie chciałby wbić klin pomiędzy Niemcy a Polskę oraz Unię Europejską a Polskę. Działa stuprocentowo jako rosyjski element wpływu w Europie – powiedział dr Grzegorz Piątkowski, prawnik i ekonomista, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr Grzegorz Piątkowski odniósł się do zmian na stanowisku przewodniczącego niemieckiego CDU, którym został Armin Laschet.

– Ciekawą kwestią jest to, dlaczego zrezygnowała dotychczasowa lider, a zrezygnowała ona z racji na współpracę z partią AFD, czyli radykalną partią niemiecką, której działania i model funkcjonowania można przyrównywać do wczesnych lat 30. w Niemczech. Założywszy, że koalicja CSU-CDU będzie miała głos decydujący, to mamy dwóch bardzo mocnych kandydatów. Jednym z nich jest Armin Laschet, a drugim Markus Söder, lider CSU. Prawdopodobnie między tymi dwoma panami będzie toczony bój o to, kto zostanie kanclerzem Niemiec – wskazał gość Radia Maryja.

Od wielu lat Niemcy zmagają się z napływem imigrantów ekonomicznych, których zaprosiła kanclerz Angela Merkel.

– Kanclerz Merkel miała dotychczas politykę nastawioną na bezrefleksyjne przyjmowanie imigrantów. Niemcy mogą sobie pozwolić na opłacanie pobytu imigrantów w Niemczech, ale widzimy, że nowa fala imigrantów nie integruje się (…). Dzisiaj imigranci jadą w niewielkim procencie jako uchodźcy polityczni, a w przeważającej większości jako ludzie, którzy chcą korzystać z niemieckiego państwa opiekuńczego bez jakiegokolwiek wkładu własnego. To będzie gigantyczny problem i pytanie do postawienia sobie przez nowego kanclerza, czy chce kontynuować taką politykę, czy może jednak zracjonalizuje aspekt polityki imigracyjnej – powiedział prawnik.

Atak na Polskę i Niemcy przypuścił Gerhard Schröder, były kanclerz Niemiec, który obecnie pełni funkcję szefa rady dyrektorów w rosyjskim koncernie naftowym „Rosnieft”.

– Osoba Gerharda Schrödera to tragiczny obraz upadku człowieka, ponieważ nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia, dlaczego jego kariera przybrała taki kształt. Wprost jest rosyjskim lobbystą. Pokazuje kwestie całkowicie istniejące, w sensie chciałby wbić klin pomiędzy Niemcy a Polskę oraz Unię Europejską a Polskę. Działa 100 procentowo jako rosyjski element wpływu w Europie. Niestety jego kontakty z czasów bycia kanclerzem są dosyć szerokie. Trzeba sobie zadać pytanie o to, jak działał w czasie pełnienia funkcji kanclerza, czy działał w interesie niemieckim, czy może jednak w rosyjskim kosztem niemieckiego. Europa musi się wreszcie obudzić, że Rosjanie są niezwykle skuteczni w wywieraniu tego typu wpływów – podsumował gość „Aktualności dnia”.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ