Ruszyła polska alternatywa dla gigantów mediów społecznościowych! Konto założył wicepremier Gliński.

Już o godz. 17 ruszy rejestracja na nowym portalu Albicla.com, stworzonym przez media Strefy Wolnego Słowa. Serwis ma być alternatywą dla światowych gigantów społecznościowych. Próżno szukać na nim cenzury i blokowania kont. Takie podejście zaimponowało wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu, który właśnie utworzył swój profil! Panie Premierze, witamy pod skrzydłami Orła Białego!

Już dzisiaj rusza portal Albicla.com, w którym konto może założyć każdy internauta ceniący sobie wolność słowa. Będzie to forum dyskusyjne, pozbawione cenzury praktykowanej przez światowych gigantów społecznościowych. Drugą maksymą przyświecającą jest: „ABC – A Better Choice”, co w języku angielskim oznacza „lepszy wybór”.

– Albicla ma być alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa. Blokowanie w tych największych mediach prezydenta Donalda Trumpa oraz innych osób o konserwatywnych poglądach doprowadzi do tego, że za jakiś czas zaledwie grupka osób będzie miała monopol na przekazywanie informacji i kreowanie rzeczywistości w sieci 

– zauważa Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”. Dodaje też, że na portalu będą mogli rejestrować się ludzie z całego świata.

Wicepremier Gliński już jest, a Ty?

Powszechna możliwość rejestracji ruszy już o godz. 17. Z możliwości wcześniejszego założenia konta skorzystał wicepremier, minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego Piotr Gliński!

Panie Premierze, witamy pod skrzydłami Orła Białego!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ