Mosiński: ten przypadek, który miał miejsce na WUM, obnażył pewnego rodzaju mentalność ludzi, którzy sądzą, że są elitą

Gośćmi w programie „Republika po południu” byli Jan Mosiński Ireneusz Raś oraz Jan Filip Libicki.

–  W czasie ponad jednej godziny odnotowano ponad 300 tys. wejść na stronę co pokazuje, że dość duża grupa Polaków chce się zaszczepić – powiedział Jan Mosiński.

– Ten przypadek, który miał miejsce na WUM, obnażył pewnego rodzaju mentalność ludzi, którzy sądzą, że są elitą. Elita tak nie postępuje. Z tego, co wiem po kontroli ponad 200 osób zakwalifikowanych do szczepień nie było związanych z WUM – dodał Jan Mosiński.

– Jestem przeciwnikiem wyprzedzania kolejności – stwierdził Ireneusz Raś.

– Seniorzy, którzy powinni być otoczeni opieką, nie powinni się gromadzić – dodał Ireneusz Raś.

Podczas rozmowy oceniono również działania rządu w walce z pandemią.

– Firma Pfizer ograniczyła dostawy szczepionek, bo przebudowuje swoją fabrykę, jest to rzecz niezależna od rządu – zauważył Jan Filip Libicki.

Tematem rozmowy były również odejście Joanny Muchy z Platformy Obywatelskiej oraz 20-lecie założenia tej partii. Na pytanie red. Januszewskiej czego można życzyć Platformie z okazji 20-lecia, Libicki odpowiedział:

– Życzyłbym, żeby sytuacja z Panią Muchą to jest finał tego odpływu, a nie początek. Jeśli jest kilka osób, które szykuje się do podobnego kroku (…) to jest dewastujące dla wizerunku partii. – powiedział Libicki.

– Nie obawiam się, żeby Szymon Hołownia cokolwiek złowił kłusując po polskiej scenie politycznej. Jestem przeciwnikiem budowania swojej pozycji nie będąc w parlamencie. Transferuje senatorów, panią poseł do swoich szeregów. To jest oczyścicie problem dla PO – powiedział Mosiński.

Mosiński odniósł się również do obostrzeń wprowadzonych w Polsce:

– Według badania (…) kluby fitness i kawiarnie to miejsca gdzie można się najszybciej zarazić koronawirusem, stąd takie obostrzenia w tej branży – powiedział.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ