Pomoc rządu dla wynajmujących mieszkania

Ministerstwo rozwoju przypomina, że najemcy lokali mieszkalnych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią, mogą wnioskować o pomoc.

Chodzi o dopłatę do czynszu powiększającą dodatek mieszkaniowy. Rozwiązanie obowiązuje od 5 stycznia tego roku. Wielu najemców i podnajemców straciło w ub.r. pracę i możliwość opłacania czynszu. Takie osoby nie zostaną jednak bez pomocy ze strony państwa.

Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, odnosząc się do systemu dopłat, stwierdziła, że jest to rozwiązanie pomocowe i bardzo elastyczne.

– Dopłata wynosi do 1500 zł, maksymalnie może to być 75 proc. wartości czynszu najmu lub podnajmu mieszkania, również w warunkach komercyjnych. Na rynku zupełnie zwykłego najmu konsumenckiego. Pomoc przewidziana jest przez okres sześciu miesięcy. Może zostać zaliczona na już istniejące zadłużenie danego najemcy bądź podnajemcy – wyjaśniła Anna Kornecka.

Termin na składnie wniosków o dopłaty do czynszów mija 31 marca. Dokumenty należy złożyć w swojej gminie. Warto zaznaczyć, że dodatek nie jest przyznawany osobom mieszkającym we własnym mieszkaniu.

Dopłata do czynszu jest finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

źródło: radiomaryja.pl /RIRM

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ