Pracownicy TVN mieli otrzymać kontrowersyjne ankiety. ‚Chyba coś tu się komuś pomyliło’

Do mediów wyciekły informacje o ankietach, jakie mieli dostać do wypełnienia pracownicy TVN Grupa Discovery. Muszą oni podać pracodawcy, czy zajmują się czymś jeszcze poza pracą dla telewizji. – Chyba coś tu się komuś pomyliło – odpowiada anonimowo jeden z pracowników, wskazując na… niskie zarobki i to, że „podwyżek od dawna nie było”.

Portal WirtualneMedia.pl dotarł do ankiety, jaką na swoje skrzynki mailowe mieli otrzymać reporterzy, dziennikarze i operatorzy związani z grupą TVN Discovery. Miało się w niej znaleźć stwierdzenie, że „czynienie tego, co słuszne to jedna z podstawowych wartości Discovery”, a celem ankiety miało być ujawnienie potencjalnych konfliktów interesów.

Dlatego spółka miała pytać pracowników o własne działalności gospodarcze, kanały na Youtubie czy inne aktywności poza pracą w TVN Discovery, np. zasiadanie w radach lub zarządach jakichkolwiek podmiotów.

– Jeżeli aktywność jest zgodna z zasadami etyki dziennikarskiej oraz nie stanowi potencjalnego konfliktu interesów, dziennikarze będą mogli jak dotychczas współpracować z innymi podmiotami/ przy organizacji wydarzeń

– przyznaje „Wirtualnym Mediom” biuro prasowe TVN Grupa Discovery.

Innego zdania są za to pracownicy. Jeden z nich anonimowo rozmawiał z serwisem WirtualneMedia.pl. Padły mocne słowa:

„W firmie, gdzie większość ludzi pracuje na śmieciówkach, niektórzy zarabiają połowę tego co kasjerka w Biedronce, podwyżek od dawna nie było, właściwie nie ma żadnego systemu motywacyjnego, pracodawca zabiera się za inwigilację i ograniczanie możliwości zarabiania pracowników poza firmą. Chyba coś tu się komuś pomyliło”

Dodatkowo, jak anonomowo mówi „Wirtualnym Mediom” inny pracownik, osoby zatrudnione w TVN Grupa Discovery mają żyć w niepewności, ponieważ „co jakiś czas wraca dyskusja o kolejnych zwolnieniach”.

źródło: niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ