Zobacz jak dostać kredyt gotówkowy przy niskich dochodach

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, ale martwisz się, że Twoja zdolność kredytowa jest niewystarczająca? Rzeczywiście, instytucje bankowe zawsze weryfikują wiarygodność oraz wypłacalność swoich potencjalnych klientach.

Pamiętaj jednak, że nawet przy niskich dochodach możesz wziąć zobowiązanie kredytowe. Sprawdź oferty na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Kredyt gotówkowy a zdolność kredytowa

Odpowiednia zdolność kredytowa jest warunkiem koniecznym, by można było zaciągnąć kredyt gotówkowy. Ta wyliczana jest zawsze indywidualnie, a wpływ na nią ma co najmniej kilka czynników. Analitycy kredytowi wezmą pod uwagę zarobki potencjalnego kredytobiorcy, ale zwrócą też uwagę na raport BIK i historię kredytową. Jeśli kredytobiorca posiada długi, ale spłacał inne zobowiązania nieregularnie, raczej nie ma szans na kredyt. Na zdolność kredytową nierzadko wpływa też forma zatrudniania oraz wpływy na konto oraz koszty stałe, jakie każdego miesiąca ponosi klient.

Czy można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy? Oczywiście nie, bo dochody są ważne, ale ich wartość będzie mieć znaczenie, patrząc na sumę zobowiązania czy czas jego spłaty. Im większy jest kredyt gotówkowy, tym wyższe muszą być zarobki.

Kredyt gotówkowy – jak poprawić zdolność kredytową?

Jeśli wiemy już, że tylko osoby generujące dochód, mogą otrzymać kredyt gotówkowy, warto jeszcze wiedzieć, jak zwiększać swoje zarobki albo poprawiać zdolność kredytową w ogóle, by uzyskać decyzję pozytywną.

Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście podjęcie dodatkowej pracy zarobkowej. Wystarczy wykazać dodatkowy dochód w okresie trzech, maksymalnie sześciu miesięcy od momentu złożenia wniosku o kredyt. To właśnie ten czas jest analizowany przez analityków kredytowych.

Z powodzeniem udaje się także spłacić inne zobowiązania, które przecież wpływają negatywnie na zdolność kredytową. Im mniejsze koszty stałe ponosi kredytobiorca, tym lepsze warunki pożądanego kredytu otrzyma. Pamiętajmy, że im lepsza jest zdolność kredytowa, tym klient może liczyć na najtańszy kredyt gotówkowy. Tym najlepiej wypłacalnym i najbardziej wiarygodnym klientom banku, oferowane są najbardziej atrakcyjne i opłacalne warunki, a poszczególne zapisy w umowie udaje się nie tylko dopasowywać do indywidualnych potrzeb, ale też negocjować.

Czy wiesz, że kredyt gotówkowy możesz wziąć z dodatkowym zabezpieczeniem, na przykład z żyrantem albo w ogóle ze współkredytobiorcą? Wtedy nie tylko odpowiedzialność za spłatę takiego zobowiązania ulega poprawie, ale i zwiększa się wypłacalność kredytobiorcy.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy, jeśli masz niskie zarobki?

Pamiętaj, że nie ma dwóch identycznych zobowiązań kredytowych, a każdy kredyt gotówkowy jest na tyle elastyczny, że zostaje dopasowany do indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości spłaty klienta instytucji bankowej. Nie można więc wskazać jednego banku, w którym warto złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, ponieważ dla każdego propozycja współpracy jest inna.

Wiadomo za to na pewno, że z powodzeniem udaje się zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zobowiązania kredytowego. Oprócz poprawy własnej sytuacji finansowej można także ubiegać się o kredyt, który jest wręcz dedykowany osobom z zachwianą zdolnością kredytową. Wnioskować warto na przykład o zobowiązanie kredytowe o jak najniższej wartości, a przy tym na maksymalny okres spłaty. Im więcej rat, tym są one niższe, a więc płynność finansowa kredytobiorcy w każdym miesiącu nie ulega utracie.

Jak znaleźć kredyt gotówkowy przy niskich zarobkach?

Ponieważ na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja, dzisiaj banki oferują swoje produkty na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Każda propozycja jest inna, dlatego przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy zawsze należy najpierw porównać chociaż kilka różnych ofert.

Jak można łatwo porównać kredyt gotówkowy? Ranking dostępny na Totalmoney.pl sprawdzi się w tym celu idealnie. To zestawienie, które porównuje najważniejsze parametry, jakie mają znaczenie dla kredytobiorcy. Jeśli potrzebujący potrzebuje finansowego wsparcia, powinien zwrócić szczególną uwagę na warunki oceny zdolności kredytowej, jakie stosuje dana instytucja bankowa. Fakt, że jeden bank odmówi udzielenia zobowiązania kredytowego, wcale nie oznacza, że inna instytucja nie podejmie takiej współpracy.

Z powodzeniem udaje się także sprawdzić opłacalność kosztową, jaką wykazuje dany kredyt gotówkowy. Kalkulator będzie w tym celu najlepszym narzędziem. Ten oszacuje całkowite koszty, jakie wiążą się z podjęciem współpracy z danym bankiem, ale sprawdzi też zdolność kredytową, a więc szanse na otrzymanie kredytu.

Pamiętajmy jednocześnie, że zarówno ranking, jak i kalkulator kredytowy podaje jedynie poglądowe informacje, jakie wynikają z ogólnych ofert bankowych. Te konkretne klient banku pozna dopiero wtedy, gdy złoży wniosek, a instytucja bankowa pozna zdolność kredytową przyszłego kredytobiorcy.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ