Wrocław: nowo oddane mieszkania TBS mają wady?

pixabay.com

Nowo oddane mieszkania TBS przy ul Afgańskiej 2-14 mają wady. Są to: brak prądu w gniazdkach, kłopoty z wentylacją (czuć zapachy z sąsiednich mieszkań), problemy z wywietrznikami w oknach (nie można ich całkiem zamknąć, co skutkuje nawiewaniem zimnego powietrza i włączanie się kaloryferów), termostaty w grzejnikach nie zapewniają możliwości ustawienia ich na zero, intensywne nawiewanie powietrza z zewnątrz poprzez kanał wentylacyjny służący do podłączenia okapu, wycieki wody z grzejników, wycieki z instalacji grzewczej w mieszkaniu.

Lokatorzy od zarządcy nie mogą wyegzekwować usunięcia wymienionych usterek w ramach gwarancji lub rękojmi. Radny Michał Kurczewski zwrócił się do prezydenta Jacka Sutryka reprezentującego Gminę Wrocław (właściciel TBS Wrocław Sp. z o.o.) z prośbą o wyjaśnienie:

  1. Na jaki okres została udzielona gwarancja na rzecz TBS Wrocław Sp. z o.o. na przedmiotową inwestycję? Kiedy upływa termin gwarancji?
  2. Ile usterek/awarii zostało zgłoszonych od lipca 2020 przez aplikację iMieszkaniec.pl, poprzez e-mail lub telefon do końca stycznia 2021?
  3. Jaka jest lista usterek/awarii oraz daty ich zgłoszenia wraz ze statusem (rozwiązane/czeka na realizację itp.).
  4. Podanie na czyj koszt były realizowane prace już zgłoszone (gwarant/TBS Wrocław Sp. z o.o.).

Rażącym jest fakt, że zarządca ignoruje liczne sygnały i nie działa na rzecz samych lokatorów, których przecież jest przedstawicielem. Warto również byłoby wiedzieć, z jakim wykonawcą mamy do czynienia (wyłonionym przez Urząd Miasta),który pozostawia po sobie tyle ukrytych wad, ujawniających się dopiero w trakcie użytkowania lokali mieszkalnych?

Radny Michał Kurczewski zwrócił również uwagę na żądania wniesienia nieuprawnionych opłat od instalacji teletechnicznej: Żaden operator internetowy nie był zainteresowany dostarczaniem lokatorom Internetu, co było kolejnym utrudnieniem wpływającym na komfort życia najemców. Dopiero decyzja Prezesa UKE zmusiła władze TBS do zmiany podejścia. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że jest to blok z najwyższym czynszem – 20.15 zł/m2, spośród bloków TBS we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ