Obwodnica Milicza coraz bliżej

umwd.dolnyslask.pl

Jest umowa na wykonanie dokumentacji dla milickiej obwodnicy, która zostanie zbudowana w ciągu drogi krajowej nr 15. To odcinek, który łączy Trzebnicę i Jarocin, oraz dwie drogi ekspresowe – S5 oraz budowaną drogę ekspresową S11.

Wartość umowy na przygotowanie STEŚ studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnicy Milicza to ponad 2,7 mln zł. Powstanie kilka wariantów przebiegu  milickiej obwodnicy. Zostanie zbudowana w systemie Projektuj i buduj w latach 2025-2029.

Docelowo, na Dolnym Śląsku w ramach rządowego programu będziemy mieli siedem obwodnic i  dróg. Oprócz Milicza, prace drogowe rozpoczną się w Legnicy, Głogowie, Oławie, Międzyborzu, Złotym Stoku i Kaczorowie.

Rafał Weber wiceminister infrastruktury, przypomniał, że obwodnica Milicza to kolejne zadanie z Programu budowy 100 obwodnic, dla którego rozpoczynają się prace projektowe.

Dzięki realizacji nowych obwodnic w województwie dolnośląskim zwiększy się przepustowość sieci dróg krajowych, a mieszkańcy miejscowości, w których ruch tranzytowy przebiega obecnie przez ścisłą zabudowę miejską, odetchną z ulgą.

Rządowy Program zakłada, że do roku 2030 wybudowanych zostanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.

 

Źródło: gddkia.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ