Wiosna żąda likwidacji hospicjów perinatalnych, bo… są wymierzone w prawo do aborcji?

fot: youtube

Lewacy uważają, że promocja hospicjów perinatalnych jest wymierzona w prawa kobiet i jako taka powinna być zakazana.

W kilku miastach Polski wprowadzono nowy projekt skierowany do najmłodszych. O programie pisaliśmy tutaj: https://wdolnymslasku.com/2021/02/18/wroclaw-program-perinatologiczny-dla-noworodkow/

Tymczasem lewicowi aktywiści dążą do zlikwidowania projektu, badań i opieki widząc w nim zagrożenie dla kobiet. Tak uważa poseł Maciej Gdula z Wiosny Biedronia. Według niego, w przestrzeni publicznej nie mogą być plakaty z rysunkiem dziecka w łonie matki, zatem muszą szybko zniknąć. Gdula uważa, że reklamy hospicjów perinatalnych są „wymierzone w prawo do aborcji” , tym samym w prawa kobiet.

Poseł Gdula interweniuje u prezydenta Krakowa aby ten zablokował „ideę hospicjów perinatalnych na autobusach należących krakowskiej spółki komunalnej”. Z kolei Paweł Woliński autor petycji do prezydenta Majchrowskiego, w której prosi o nieuleganie lewicowym ideologom. – Nie możemy tego precedensowego przypadku pozostawić bez naszej wspólnej mobilizacji, bez jasnego sprzeciwu wobec prób narzucania ideologicznej cenzury przez aktywistów radykalnej lewicy. Woliński ufa, że prezydent nie będzie „narzędziem w rękach lewicowych radykałów, którzy de facto żądają ograniczenia przestrzeni wolności słowa nie tylko w Krakowie, ale w całym kraju.

Można dziwić się kuriozalnym żądaniom posła Wiosny, ale sprawy nie wolno zlekceważyć,  mówi Paweł Woliński.

Dziś Kraków, jutro Wrocław, pojutrze Warszawa, a potem cały kraj. Lewicowa ideologia, jak wiemy, nie zatrzymuje się na żadnym poziomie, czy to lokalnym, czy krajowym, czy wreszcie globalnym.

Dolny Śląsk już wprowadził program. Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego podkreśla jak ważna jest opieka okołoporodowa a program perinatologiczny jest uzupełnieniem wszystkich badań wykonywanych w szpitalach

Są to szybkie i bezpieczne narzędzia diagnostyczne pozwalające na wykrycie wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego oraz nieprawidłowości pod kątem budowy i funkcji serca.

Na Dolnym Śląsku program badań perinatologicznych obejmie opieką niemal 5 tys. dzieci, mówi wicemarszałek Krzyżanowski

Program finansowany jest przez samorząd województwa dolnośląskiego w wysokości 450 tys zł. chcemy, aby mali dolnośląscy mogli być szybko, sprawnie i kompleksowo diagnozowani.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ