5.9 C
Wrocław
Łukasz M., menedżer klubu Zatoka Sztuki (Nowa Zatoka) zatrzymany

Łukasz M., menedżer klubu Zatoka Sztuki (Nowa Zatoka) zatrzymany

Jak informuje TVP Info  zatrzymano dziewięć osób w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy. Wśród zatrzymanych jest Łukasz M., menedżer klubu Zatoka Sztuki (Nowa Zatoka) w Sopocie.

W związku z prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, mającej zajmować się wyłudzeniami VAT i praniem brudnych pieniędzy, służby zatrzymały dzisiaj 9 osób. Jak twierdzą śledczy w rozmowie z portalem tvp.info, „wśród zatrzymanych sa osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, biorące udział w przestępczym procederze opartym na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi”.

Straty Skarbu Państwa z tytułu przestępstw mogły wynieść nawet 35 mln złotych.

Jak dodaje tvp.info, wśród zatrzymanych jest także Łukasz M., menedżer popularnego sopockiego klubu Nowa Zatoka (dawniej Zatoka Sztuki).

Śledczy mają przedstawić mu zarzuty prania brudnych pieniędzy.

Jak podawały lokalne media, M. kupił udziały w Zatoce Sztuki pod koniec 2019 r. Zapowiedział wówczas w rozmowie z Radiem Gdańsk, że „odcina się od historii miejsca, jednak chce, by nadal łączyło sztukę, kulturę i biznes”.

źródło: TVP Info/  niezalezna.pl, Radio Gdańsk

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. I bardzo dobrze, bo tych złodziei i oszustów jest już po prostu do obrzydzenia… Złodziejom powinno się ucinać dłonie żeby wszyscy od razu wiedzieli, że ma lepkie ręce… Cała gębą oszust jakich mało. Dożywocie mu sie należy i to w najgorszych warunkach, razem ze szczurami, bo w luksusie już się nasiedział..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ