Wałbrzych może być pierwszą gminą, w której  do końca czerwca uda się zaszczepić dorosłą populację

grzegorzsenkowski, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

W zrewitalizowanym obiekcie Starej Kopalni – Centrum Nauki i Sztuki został zaadoptowany kolejny budynek w którym powstało centrum szczepień. Trzecia fala nas nie ominie i nie ma racjonalnych dowodów żeby sądzić, żeby mogła nas ominąć.

Wirus w Europie i u nas nie odpuszcza, dlatego jedyną i skuteczną metodą walki z koronawirusem jest jak najszybsze zaszczepienie się. Dostawy szczepionek w marcu będą rosły w każdym tygodniu a według wszelkich danych, od kwietnia będzie nieograniczony dostęp. To dla każdej, dużej i małej gminy jest duże wyzwanie.

Szybkie zaszczepienie jest przez priorytetem. W niedzielę zaszczepiono 500 osób a na poniedziałek zarejestrowano 750 osób. Myślę, że radzimy sobie nieźle. Dla mnie jest to najważniejszy program i największe wyzwanie, mówił w Radio Wrocław Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Gość Rozmowy Dnia jest przekonany, że lokalnie można przeciwstawić się rozprzestrzenianiu się pandemii, i to samorządowcy ma dużą rolę do spełnienia.

Jesteśmy przygotowani do szczepienia nawet do 2 tysięcy osób dziennie (…). Jeśli będą duże dostawy zgodnie z europejską zasadą partycypacji szczepionek, to za kilka tygodni to samorząd będzie musiał podjąć największym stopniu to wyzwanie – nie POZ-ty, nie szpitale, nie inne organizacje. Tylko samorząd!

Wałbrzych może być pierwszą gminą, w której  do końca czerwca uda się zaszczepić dorosłą populację.

Dla mnie, dla prezydenta Wałbrzycha takim punktem do którego chciałbym abyśmy w naszym mieście szybko dotarli, to będzie zaszczepienie dorosłych mieszkańców Wałbrzycha jeszcze przed wakacjami. Sądzę, że od kwietnia – tak jak logistycy przewidują różnego rodzaju perturbacje z dostawami szczepionek – to szczepionek będziemy mieli na tyle dużo, że wyzwaniem będzie ich racjonalne zagospodarowanie.

 

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ