Kolejny kryzys w PO? Borys Budka chce (znowu) przedstawić receptę. ‘Prawdziwa, realna, potrzebna’


Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział na Twitterze, że chce zmierzyć się z kryzysem. W sobotę ma ogłosić prawdziwą, realną i potrzebną receptę na kryzys. Nie sprecyzował jednak czy chodzi o kryzys tożsamościowy związany ze stanowiskiem partii w sprawie aborcji; kryzys dotyczący wyników w sondażach, czy może kryzys przywództwa. Tego dowiemy się jutro.

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział dziś w mediach społecznościowych, że już jutro przedstawi receptę na kryzys. W ostatnim czasie jego partia przeżywa kryzys tożsamościowy, m.in. związany ze stanowiskiem w sprawie aborcji, które podzieliło liberałów z nielicznymi konserwatystami na pokładzie PO.

Niewątpliwie kryzysowa dla Platformy Obywatelskiej może być też sytuacja związana z poparciem społecznym. Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lutym PiS poparłoby 33 proc. zdecydowanych uczestników głosowania, Polskę 2050 Szymona Hołowni – 19 proc., a Koalicję Obywatelską – tylko 12 procent.

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia kryzysu przywództwa w Platformie Obywatelskiej. Kiedy Borys Budka zastąpił Grzegorza Schetynę w fotelu lidera PO, miał dać największej partii opozycyjnej nową jakość. Tak się jednak nie stało.

– Obecny statut przygotowywał Donald Tusk, który był bardzo silnym liderem. Borys z założenia i z przekonania takim liderem nie jest i nie chce być. Myślę, że tak silnego przywództwa jak przywództwo Tuska w Platformie długo nie będzie. Trzeba więc nową Platformę budować według innej formuły przywódczej

– przekonywał niedawno poseł Sławomir Neumann.

Być może dlatego Borys Budka szuka recepty na kryzys i zapowiada, że przedstawi ją już w sobotę 27 lutego. Czy tym razem skutecznie?

źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ