2.9 C
Wrocław
Budka do młodzieży: “Wy, którzy straciliście pracę…” Zapomniał o BEZROBOCIU wśród młodych...

Budka do młodzieży: “Wy, którzy straciliście pracę…” Zapomniał o BEZROBOCIU wśród młodych za PO?


– Ludzie młodzi, którzy straciliście pracę, musicie mieć pewność, że państwo Wam pomoże – wołał dziś lider PO Borys Budka podczas konferencji “Recepta na kryzys”. Polityk nie wspomniał jednak o tym, że dziś bezrobocie wśród młodych, nawet podczas kryzysu związanego z pandemią, jest znacznie niższe niż za “złotych” rządów Platformy Obywatelskiej.

PO zaprezentowała dziś pomysły, które mają być “receptą na kryzys” związany z pandemią Covid-19 i – oczywiście – rządami Zjednoczonej Prawicy.

Borys Budka zwrócił się m.in. do młodych Polaków, pozostawionych jakoby przez państwo i będących w dramatycznej sytuacji.” Ludzie młodzi, którzy straciliście pracę, musicie mieć pewność, że państwo Wam pomoże” – podkreślał szef PO.

Sęk w tym, że dziś bezrobocie w grupie wiekowej 15-24 jest i tak znacznie niższe – mimo covidowej zapaści – niż za rządów PO. Oto statystyki ze strony rynekpracy.org:

Jasno z nich wynika, że na początku 2013 r. stopa bezrobocia wśród Polaków w wieku 15-24 lata wynosiła niemal 30 proc. Jesienią 2015 r., gdy władzę w Polsce przejmował PiS, wskaźnik ten był na poziomie ok. 20 proc.

Tuż przed wybuchem pandemii – na początku 2020 r. – bezrobotnych wśród najmłodszych było zaledwie 7,9 proc. Dziś, gdy cały świat pogrążony jest w kryzysie, stopa bezrobocia w tej grupie wiekowej wynosi zaledwie 13 proc. A zatem jest niemal dwa razy mniejsza niż w momencie oddawania przez PO władzy.

Do kogo więc kieruje swój apel Borys Budka?

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ