Fanaberie Mieszkowskiego: Kościół katolicki występuje przeciwko polskiemu społeczeństwu

Mieszkowski2.jpg

Jeśli Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej doprowadzi do zmian w polskim prawie, to lempartowe bojówki i kolorowi bezpłciowi, w imię demokracji, będą mogli już bezkarnie wchodzić do świątyń, podpalać je, obrażać wiarę katolicką. Tu nikt nie zastanawia się, mamy do czynienia z wolnością słowa, czy też mową nienawiści.

Lewicowych działaczy uwierają dwa zapisy w KK. Jeden mówi o obrazie uczuć religijnych (art. 196), drugi dotyczy kar za pomówienie (art.212). Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej chce nowelizacji Kodeksu karnego i przygotował projekt likwidujący obydwa zapisy.

Poseł Mieszkowski w wystąpieniu sejmowym starał się przekonać, że znieważanie symboli religijnych i obrażanie wiary katolickiej to nic złego. Według niego art. 196, to „urządzenie technologiczne wymierzone w prawa do wolności twórczej”.

Demokracja dopuszcza artystyczne ekspresje a prawo i Kościół katolicki ograniczają wolność słowa. Poseł Mieszkowski art. 196. kk i art. 212 uznał za relikt państwa wyznaniowego. Teraz Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej dąży usunięcia zapisów.


Dzisiaj, kiedy Kościół katolicki tak zdecydowanie występuje przeciwko polskiemu społeczeństwu, przeciwko kobietom, przeciwko środowiskom LGBT, likwidacja art. 196. jest koniecznością dla naszej polskiej demokracji. Artykuł ten jest bowiem ograniczeniem praw człowieka. Przez wiele lat na indeksie pism zakazanych znajdowała się m.in. XIV Lekcja Mickiewicza, ale również dzieła Kartezjusza, Kanta, Monteskiusza, Woltera, Flauberta, Zoli i wielu innych. Nie chcemy więcej indeksów kościelnych, nie chcemy ograniczeń dla wolności twórczości artystycznej.
Rzeczpospolita nie jest przybudówką Kościoła katolickiego. Jesteśmy niezależnym, wolnym państwem, obywatelami i obywatelkami, którzy powinni być wolni i chcę być wolni. Przede wszystkim jednak, chcąc dziś prowadzić dialog o demokracji, musimy mieć wsparcie w artystach, którym nie może zagrażać art. 196

 

Źródło: facebook.com/MieszkowskiK/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ