4.1 C
Wrocław
Tusk znów wcielił się w trolla. Internauci punktują: „Po siedmiu latach mogłeś...

Tusk znów wcielił się w trolla. Internauci punktują: „Po siedmiu latach mogłeś jedynie uciec”


Były szef RE z upodobaniem komentuje wydarzenia na polskiej scenie politycznej, jednak jego wypowiedzi zawierają coraz mniej treści. Donald Tusk prezentując swoje stanowisko, skupia się zwykle na “wbijaniu szpileczki” nielubianemu przez niego rządowi, nie odnosząc się przy tym do faktów, albo je przemilczając. Wczoraj, po ogłoszeniu przez premiera Morawieckiego Krajowego Planu Odbudowy, Tusk znowu postanowił uderzyć w szydercze tony, ale niektórzy komentujący jego poczucia humoru nie zrozumieli, przypominając kilka niewygodnych faktów.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zaprezentował składający się z pięciu filarów Krajowy Plan Odbudowy, który ma zapewnić polskiej gospodarce płynne wyjście z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Sprawa jest poważna, bo dotyczy losów milionów przedsiębiorców oraz ich rodzin, ale dla wielu polityków opozycji stała się przyczynkiem do krytyki. Można oczywiście zrozumieć krytyczne podejście do propozycji rządu, jednak niezbędnym minimum w takiej sytuacji jest zachowanie rzetelności i odnoszenie się do faktów.

Merytoryczna debata byłemu szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi wydaje się od pewnego czasu obca, więc prezentując swoje stanowisko posługuję się on sarkazmem, szyderstwem i skrótami myślowymi, które są obliczone na ośmieszenie działań obecnego rządu.

Internauci od dłuższego czasu aktywność Tuska w mediach społecznościowych nazywają trollingiem, ale to chyba mu nie przeszkadza, w związku z czym kontynuuje swoje twitterowe popisy z coraz większym zapałem.

Wczoraj, po przedstawieniu przez Morawieckiego Krajowego Planu Odbudowy, Donald Tusk skomentował projekt w dwóch zdaniach, z których żadne nie jest prawdziwe, jednak przekaz ten może się dobrze „sprzedać w mediach”, zwłaszcza sprzyjających obecnej opozycji.

– Po 5 latach swoich rządów ogłaszają Krajowy Plan Odbudowy. To się musiało tak skończyć

– napisał Tusk na Twitterze.

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ