4.1 C
Wrocław
“Inteligencja jest z panią”. Janda: “Nie mam zamiaru się tłumaczyć”

“Inteligencja jest z panią”. Janda: “Nie mam zamiaru się tłumaczyć”

janda.jpg

Krystyna Janda była jedną z głównych “bohaterek” afery szczepionkowej. Przypomnijmy, między innymi aktorzy z jej teatru zostali zaszczepieni poza kolejnością – rzekomo ze względów promocyjnych, ale do dziś o żadnej promocji szczepionki z ich strony nie usłyszeliśmy. Janda w programie Onetu “Rezerwacja” stwierdziła, że jest szczęśliwa, że została zaszczepiona i… nie ma zamiaru się tłumaczyć.

Skandal w sprawie szczepień poza kolejką wybuchł po tym, jak o przyjęciu szczepionki poinformował m.in. były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller. Okazało się, że w grupie osób spoza środowiska medycznego, które otrzymały szczepionkę, znaleźli się też m.in. aktorzy: Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, satyryk i reżyser Krzysztof Materna, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak, jego narzeczona Anna Cieślak i aktor Michał Bajor. Pełna lista zaszczepionych ludzi ze świata kultury i polityki wciąż nie jest znana.

Afera szczepionkowa już nieco ucichła, ale Jandę zapytano o tę sprawę w ostatnim wywiadzie. Aktorka jednak sprawia wrażenie niewzruszonej tymi wydarzeniami.

Siedzę w domu, jeżdżę samochodem, z nikim się nie spotykam, wychodzę na scenę… Co jakiś czas mam jakieś telefony: inteligencja jest z panią, niech się pani niczym nie martwi. Nie mam zamiaru się przed niczym tłumaczyć

– skomentowała aktorka z uśmiechem na twarzy.

Prowadząca rozmowę Katarzyna Janowska zasugerowała nawet, że Polacy po wybuchu afery… zmienili swoje nastawienie do szczepionki. I ci, którzy nie zamierzali się szczepić, teraz to zrobią. “Co? Oni mogą, to ja też” – parodiowała. “Jak to zwykle w Polsce bywa” – skwitowała.

Jestem bardzo szczęśliwa, że jestem zaszczepiona

– stwierdziła na zakończenie Janda.

Źródło: onet.pl, niezalezna.pl,

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ