Ekoaktywiści “Rebelianci” którzy w piątek zablokowali ulicę Świdnicką z zarzutami


Ekoaktywiści Extinction Rebellion ogłosili bunt w całym kraju i zablokowali miasta, bo „nie jesteśmy bierni w obliczu katastrofy”. Mamy kryzys ekologiczny i trzeba działać natychmiast. Aby zwrócić uwagę na planetę skuli się wzajemnie łańcuchami i położyli na ulicy. Utrudnienia trwały 4 godziny.

Do blokady doszło w piątek w czasie szczytu komunikacyjnego na głównej ulicy Wrocławia. Część młodych osób została wylegitymowana i spisana przez interweniujących funkcjonariuszy Policji. Teraz będą tłumaczyć się w sądzie. Na razie skierowano 15 wniosków o ukaranie członków XR. Chodzi o wykroczenia i naruszenia z art. 65, 90,116 kodeksu wykroczeń oraz art. 156 ustawy o ochronie środowiska.

W czasie ulicznej blokady do XR włączyli się aktywiści z Eko-Unii. To akt pokojowego obywatelskiego nieposłuszeństwa, mówili. – Niektórych mechanizmów nie da się zatrzymać, ale nadal możemy zmienić ocieplenia planety. To my dzisiaj musimy myśleć co będzie z nami juto. Razem zbudujemy lepszą przyszłość dla wszystkich. (…) upłynął termin ultimatum dla rządu. Ich bezczynność nie pozostanie be odpowiedzi, będą różne działania.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ