Nowy sondaż – sprawdź wyniki

foto: Kancelaria Premiera

Jak Polacy reagują na kolejne pomysły Platformy Obywatelskiej (ostatnio mieli „receptę na kryzys)? W najnowszym sondażu Koalicja Obywatelska (której częścią jest PO) odnotowała spadek 1 punkt procentowy. Największym poparciem cieszy się niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość, które odnotowało wzrost o niemal 2 proc.

Najnowszy sondaż przeprowadzony dla Onetu prezentuje IBRiS. W badaniu przeprowadzonym dla Onetu zapytano o preferencje wyborcze. Do parlamentu weszłoby sześć ugrupowań.

Z badania wynika, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 32,9 proc. głosów, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego sondażu o 1,8 pkt proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która odnotowała największy spadek, bo o 1 pkt proc., i obecnie może liczyć na 18,2 proc. poparcia.
Po piętach KO depcze ruchu Szymona Hołowni, który może liczyć na 17,3 proc. głosów. Poparcie dla Polski 2050 wzrosło o 0,4 pkt proc.

10,1 proc. respondentów oceniło, że zagłosowałoby na Lewicę (wzrost o 1,2 pkt proc.), 5,9 proc. na PSL-Koalicję Polską (wzrost o 0,4 p.p), 5 proc. na Konfederację (spadek o 2,4 pkt proc.). Niezdecydowanych było 10,6 proc. respondentów.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę wzięłoby udział w nich 54,1 proc. ankietowanych. 2,4 proc była niezdecydowana, 28,5 proc. na pewno nie poszłoby do urn, a 15 proc. – raczej nie.

Sondaż odbył się w dniach 17-28 lutego br. na grupie 1100 osób, na podstawie telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Źródło: niezalezna.pl, Onet

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ