Warchoł: Zbigniew Ziobro nie przekonał do mojej kandydatury Jarosława Kaczyńskiego


W rozmowie z Interią wiceminister sprawiedliwości i kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa zdradza, dlaczego w tych wyborach Zjednoczona Prawica będzie konkurować między sobą. Jak mówi nam Marcin Warchoł, Jarosław Kaczyński dyskutował na ten temat ze Zbigniewem Ziobro aż trzy razy. – Skoro pan minister nie przekonał do mnie pana prezesa, startuję jako kandydat obywatelski i niezależny – przekazał wiceminister, który zyskał poparcie Tadeusza Ferenca.

Jakub Szczepański, Interia: Nie obawia się pan, że pańskie zwycięstwo w Rzeszowie wpłynie na relacje w Zjednoczonej Prawicy?

Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości: – Mam w sobie za dużo pokory, by uważać, że moja kandydatura może zachwiać Zjednoczoną Prawicą, która dźwiga ciężar obowiązków i odpowiedzialność za rządzenie w całej Polsce, a nie w Rzeszowie. Żeby jednak uniknąć podobnych zarzutów i kontrowersji, startuję jako kandydat niezależny, obywatelski. Cieszę się z poparcia dotychczasowego prezydenta, pana Tadeusza Ferenca, ale też nie wyrzekam się swoich poglądów. Kiedy ogłaszałem decyzję o starcie w wyborach powiedziałem, że moją partią jest Rzeszów. I w tym rzecz. Lokalna polityka różni się od tej “warszawskiej”. Chcę współpracować ze wszystkimi, którym leży na sercu dobro miasta, także ze Zjednoczoną Prawicą, do której mi przecież najbliżej.

więcej na:

http://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-marcin-warchol-zbigniew-ziobro-nie-przekonal-do-mojej-kandydatury-jaroslawa-kaczynskiego,nId,5081709

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ