Wrocław: czy poznamy projekt uchwały krajobrazowej? Jest skarga na bezczynność urzędu

MP most

Akcja Miasto domaga się dostępu do informacji publicznej. Chodzi o estetykę w miejscach publicznych i uporządkowanie reklam we wspólnej przestrzeni. Stowarzyszenie Akcja Miasto ponad rok czekało na odpowiedzi Ratusza. Teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrzy skargę na bezczynność.

Urząd ukrywa uchwałę krajobrazową. Idziemy do sądu po jawność, mówią aktywiści z Akcji Miasto. Na stronie Fb czytamy o nieudolności urzędników a także wniesionej skardze na bezczynność ws. nieudzielenia informacji publicznej. Tymczasem dyrektor Wydz. Architektury i Budownictwa Piotr Fokczyński informuje, że prace nad Koncepcją Uchwały Krajobrazowej ciągle trwają. Dopiero po zakończeniu możliwe będzie publiczne wyłożenie i zbieranie uwag.

Inaczej sprawę widzą członkowie stowarzyszenia

Urząd ma projekt uchwały krajobrazowej, ale nie chce jej pokazać. Dlatego idziemy do sądu po jawność!

W środę złożyliśmy skargę na bezczynność urzędu. W skrócie: urząd ma 15 dni na ujawnienie projektu uchwały. Ale po tym terminie sprawa i tak trafia do sądu.

Nie odpuszczamy, bo chcemy bardziej estetycznej przestrzeni miasta i mniej #reklamozy. Różnicę widać gołym okiem w miastach, gdzie prawo się już zmieniło. Prace nad uchwałą trwają już 4 lata! Dlaczego tak długo?

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ