A. Macierewicz o decyzji sądu ws. profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej: Sądy, które wydają takie orzeczenia, są organami bezprawia, a nie sprawiedliwości

Macierewiczkula.jpg

Próba zamalowania wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej właśnie takim symbolem jest bezdyskusyjnie naruszeniem naszych uczuć religijnych. Sądy, które wydają takie orzeczenia, są organami bezprawia, a nie sprawiedliwości. Sądy i sędziowie, którzy wydają takie decyzje, nie mają prawa podejmować dalej swojego zawodu, ale powinni po prostu pójść na emeryturę. To jest sprawa zupełnie fundamentalna. To jest próba zniszczenia polskiej praworządności mówił w felietonie z cyklu Głos Polski Antoni Macierewicz, poseł PiS, marszałek senior Sejmu RP, były minister obrony narodowej.

 

Antoni Macierewicz w felietonie odniósł się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu, który stwierdził, że ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa może naruszać unijne prawo

Jakiż to Trybunał Sprawiedliwości, który próbuje podważyć suwerenność, niepodległość państwa polskiego i próbuje zakwestionować strukturę praworządności Rzeczypospolitej Polskiej, przeciwstawić sędziów sądom, przeciwstawić sędziów Trybunałowi Konstytucyjnemu, przeciwstawić sędziów  konstytucji podkreślił Antoni Macierewicz.

Jak zaznaczył felietonista, jest to próba ataku na niepodległość Polski.

Myślę, że rząd Rzeczypospolitej  w tej sprawie zajmie właściwe stanowisko i nie mam wątpliwości, że Trybunał Konstytucyjny do tej sprawy się jednoznacznie ustosunkuje – dodał.

Antoni Macierewicz odniósł się także do orzeczenia sądu w Płocku dot. obrażania uczuć religijnych [więcej].

Według sądu opatrzenie znakami LGBT wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej nie jest uderzeniem w poczucie religijności.

To jest niezwykła decyzja, która uderza wprost w polską praworządność. Czy Państwo sobie wyobrażacie, żeby ten sąd np. orzekł, że „hajlowanie” nie jest żadną obrazą, bo przecież tak samo rękę podnosili rzymscy żołnierze? Podobną interpretację tutaj sformułowano – wskazał. 

Mamy do czynienia z atakiem ideologii LGBT, która jest ideologią śmierci – ocenił Antoni Macierewicz.

Próba zamalowania wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej właśnie takim symbolem jest bezdyskusyjnie naruszeniem naszych uczuć religijnych. Sądy, które wydają takie orzeczenia, są organami bezprawia, a nie sprawiedliwości. Sądy i sędziowie, którzy wydają takie decyzje, nie mają prawa podejmować dalej swojego zawodu, ale powinni po prostu pójść na emeryturę. To jest sprawa zupełnie fundamentalna. To jest próba zniszczenia polskiej praworządności – stwierdził były minister obrony narodowej.  

Jak zaznaczył poseł, decyzja sądu w Płocku podważyła sens zapisu artykułu dotyczącego obrazu uczuć religijnych.

Chce (sąd w Płocku – red.) otworzyć drogę do zniszczenia polskiej religii, do zakwestionowania polskiego poczucia religijności. To może dotknąć każdej religii i czy wtedy sądy będą tak samo się zachowywały? Czy wtedy sąd w Płocku będzie  wydawał takie same orzeczenia? To, co stało się w Płocku, wymaga jednoznacznej decyzji polskiego wymiaru sprawiedliwości – podsumował.

radiomaryja.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ