Kaczyński: silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu. Tymi słowami kierujemy się prowadząc politykę wobec tego regionu.

fot. youtube.com

Przez wiele lat część Pomorza Zachodniego była w jakiejś mierze oddzielona od pozostałej części kraju i trzeba było to zmienić – mówił w piątek w Świnoujściu wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas inauguracji budowy tunelu pod dnem Świny łączącego wyspy Uznam i Wolin.

– Przed laty mój śp. brat powiedział, że silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu. To ważne słowa, którymi kierował się on i my kierujemy się, prowadząc politykę wobec tego regionu – powiedział Kaczyński.

– To słowa, które wyrażają dążenie do tego, by Polska była rzeczywiście jednolitym, zgodnie z konstytucją, państwem, scalonym, zintegrowanym, silnym – dodał.

Ta integracja – podkreślił – ma różne aspekty, w tym infrastrukturalny.

– Przez bardzo wiele lat było tak, że pewna część naszego terytorium, Pomorza Zachodniego, była w jakieś mierze od pozostałej części naszego kraju, ojczyzny, oddzielona i trzeba było to zmienić i rzeczywiście potrzebna była tutaj wola, bo ta inwestycja z punktu widzenia kalkulacji czysto ekonomicznych, takich zupełnie oderwanych od wszelkiego rodzaju innych przesłanek, mogłaby być poddawana w wątpliwość i była poddawana w wątpliwość – powiedział J. Kaczyński.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ