Premier odwiedził rodziców pięcioraczków. Otrzymali wspaniały dar


Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w piątek rodzinę z Wielkopolski, której w styczniu narodziły się pięcioraczki. “Taka rodzina to wielkie szczęście i jeszcze większe wyzwanie” – podkreślił Morawiecki w mediach społecznościowych.

– “Taka Rodzina to wielkie szczęście i jeszcze większe wyzwanie. Dumnym rodzicom poznańskich pięcioraczków: Laury, Klary, Anastazji, Wiktorii i (rodzynka) Maksymiliana pogratulowałem i przekazałem kluczyki do rodzinnego auta. Oby było nas, Polaków, coraz więcej!”

– napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku. Premier oznaczył swój post frazą “pod wrażeniem”.

Cztery dziewczynki i jeden chłopiec przyszli na świat w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu 17 stycznia. Urodziły się w 29. tygodniu ciąży; w poród zaangażowanych było łącznie 30 pracowników szpitala. Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 680 do 1180 gramów. Był to trzeci przypadek narodzin pięcioraczków w historii poznańskiej kliniki.

Rodzice dzieci są mieszkańcami Gniezna. Rzeczniczka gnieźnieńskiego magistratu Anna Dzionek poinformowała w styczniu, że to pierwsza w historii miasta rodzina z pięcioraczkami.

Według statystyk, szansa na to, że kobieta urodzi pięcioraczki wynosi 1 do 50 mln przypadków. Poprzednie dwa porody pięcioraczków w poznańskiej klinice miały miejsce w 2006 i w 2007 roku.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/462867611724440

źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ