Protasiewicz: PSL ciężko jest popierać radykalne postulaty Lewicy


Partie i politycy na dwa lata przed wyborami do polskiego parlamentu przeglądają swoje możliwości w zdobyciu jak największej ilości wyborczych głosów. Obecnie jesteśmy świadkami spektakularnych przejść posłów Lewicy i totalnej opozycji do ruchu Szymona Hołowni.

W alei gwiazd zmierzających ku Polsce 2050, widzimy już poseł Hannę Gil-Piątek, senatora Jacka Burego z Koalicji Polskiej, poseł Joannę Muchę z Platformy Obywatelskiej, poseł Paulinę Hennig-Kolską z Koalicji Polskiej. Wszystko na to wskazuje, że światełko w tunelu Hołowni zobaczył poseł Tomasz Zimoch z Klubu Koalicji Polskiej.

O roszadach międzypartyjnych i kompromisie aborcyjnym rozmawiał dzisiaj red. Dariusz Wieczorkowski z posłem Koalicji Polskiej Jackiem Protasiewiczem.

Gość Rozmowy Dnia widzi duże możliwości we współpracy Ludowców z Lewicą i Platformą Obywatelską, jeśli te zgodzą się na pewne minimum programowe. Kluczowe jest m.in. stanowisko w sprawie kompromisu aborcyjnego.

Jeśli dojdzie do powstania nowej koalicji łączącej skrajne poglądy, byłby to pierwszy w historii Polski i świata ponadpartyjny ruch. Pytanie czy możliwy do utrzymania dłużej, niż po rozdaniu funkcji i  stanowisk?!

Zdaniem posła potencjalny koalicjant musi się zgodzić na wspólny mianownik programowy.

Niektórym posłom ciężko jest formułować postulaty, które my formujemy, czyli rozwiązanie problemu aborcji. My chcemy na drodze referendum, Lewica uważa, że to jest dziaderstwo. Stanowisko PSL jest jasne w tej sprawie. To społeczeństwo zwłaszcza kobiety, które są większością w naszym narodzie powinny mieć kluczowy głos w sprawie rozstrzygnięcia spraw aborcyjnych. A nam, posłom PSL ciężko jest popierać radykalne postulaty Lewicy, więc uzgodnienia minimum programowego dla Koalicji jest niezbędne, bo inaczej nie tylko my będziemy kłopot z porozumieniem się ale przede wszystkim nasi wyborcy bo nie będą mogli zagłosować na taką wspólną szeroką listę.

Źródło: Radio Wocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ