Michał Wypij i Wojciech Maksymowicz grożą odejściem z klubu PiS?

foto: Kancelaria Premiera

Jak ustaliła Interia, jeśli Warmia i Mazury nie uzyskają od rządu dodatkowych środków na przetrwanie lockdownu, szeregi klubu parlamentarnego PiS mogą opuścić Michał Wypij i Wojciech Maksymowicz z Porozumienia. – Obiecałem wyborcom, że będę twardo zabiegał o interesy regionu i właśnie to robię – powiedział nam Wypij.

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami rządu, do 20 marca Warmia i Mazury są obłożone zaostrzonymi rygorami sanitarnymi. W regionie zamknięte są galerie handlowe, kina, teatry, baseny oraz inne obiekty sportowe, hotele, a dzieci – również te najmłodsze – uczą się zdalnie. Tymczasem jeszcze pod koniec lutego olsztyński poseł Porozumienia Michał Wypij obiecywał, że jego region uzyska ponad 300 mln zł.

Na początku marca RMF FM poinformowało, że zarówno Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii jak również Kancelaria Prezesa Rady Ministrów odcięły się od tego pomysłu. Z informacji Interii wynika, że niewiele się w tej kwestii zmieniło, a ekipa rządząca nie przewiduje dodatkowej pomocy dla regionu.

więcej na:

http://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-michal-wypij-i-wojciech-maksymowicz-groza-odejsciem-z-klubu-pis-chodzi-o-duze-pieniadze,nId,5094218

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ