Syn Adama Bodnara skazany za rozbój


Jak udało nam się ustalić w piątek w sądzie na Mokotowie, odbyło się posiedzenie w sprawie Mikołaja Bodnara, syna rzecznika praw obywatelskich. Małoletni ma się stawiać u kuratora co dwa miesiące i odpracować 30 godz. prac społecznych.

Jak informował portal tvp.info, 14-letni wówczas syn Adama Bodnara dokonał wraz z dwoma kolegami trzech rozbojów w pobliżu szkoły, do której uczęszczał. „14-latkowi i jego dwóm kolegom zarzuca się, że podchodzili z nożem do rówieśników – młodszych od siebie – i grożąc, domagali się pieniędzy. (…) Chłopcy domagali się kwot – 10, 20 zł” – podał portal.

Teraz Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów, wydział dla nieletnich, wydał wyrok: spotkania z kuratorem co dwa miesiące i 30 godz. prac społecznych.

– Mamy do czynienia z osobą nieletnią, tu powinno mieć znaczenia, czyim on jest synem. Taki wyrok powinien być wydany w interesie samego skazanego, aby powstrzymać dalszą demoralizację. Chodzi o wymiar wychowawczy – powiedział. – Dobrze, że ten wyrok zapadł, bo może da temu młodemu człowiekowi do myślenia – dodał.

– Mimo że jest to przede wszystkim sprawa prywatna, rodzinna, to rzecznik powinien się do tego odnieść, pokazać, jaki jest jego stosunek do tej sprawy, choćby ze względu na autorytet, jakim powinien dysponować. Autorytet mocno nadszarpnięty jego publicznymi wypowiedziami – mówił publicysta.

Sad Rejonowy odmówił komentarza w tej sprawie, powołując się na brak rzecznika ds. rodzinnych i nieletnich.

Źródło: Portal TV Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ