Wrocław: coraz więcej stref płatnego parkowania


Parkingi tak, ale nie wszystkie płatne! Kończą się konsultacje społeczne na Przedmieściu Oławskim w sprawie objęcia osiedla strefą płatnego parkowania. Sporządzony raport na podstawie ankiet ma ułatwić radnym decyzję. W kwietniu głosowanie.

Radni osiedla Przedmieście Oławskie po rozpatrzeniu ankiet od mieszkańców przesłanych drogą elektroniczną lub papierową przedstawią w formie uchwały swoje zdanie nt. strefy płatnego parkowania na ulicach, które są w zarządzie Gminy Wrocław.

Mieszkańcy osiedla jeszcze do końca marca mogą wyznaczyć ulice, lub sprzeciwić się wprowadzeniu płatnych miejsc postoju. Dużo pytań dotyczyło szlabanów przy wjeździe do wnętrz podwórzowych. Byłaby to tańsza opcja, ale tylko dla mieszkańców konkretnego podwórza.

Konsultacje społeczne de facto trwają tylko dwa tygodnie, bowiem składanie ankiet trwa od 18 marca do 31 marca. Zdaniem części radnych, w tak krótkim czasie nie sposób dotrzeć do zainteresowanych mieszkańców, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Warto dodać, że wśród radnych nie ma jednego stanowiska w sprawie wprowadzenia płatnych miejsc postojowych. Przewodnicząca zarządu osiedla jest jednocześnie wiceprzewodniczącą miejskich aktywistów – Akcja Miasto – co oznacza konflikt interesów. Widać wyraźnie promowanie wspólnej polityki w wyznaczaniu coraz większych stref płatnego parkowania.

Nasze osiedle jest tego przykładem, mówi radny. Niedawno odbyło się spotkanie z przedstawicielem miasta, ale nie dopuszczono mieszkańców do zadawania pytań. Teraz postanowili zrobić własne prawdziwe konsultacje społeczne aby móc swobodnie wyrazić swoje zdanie. Odbędą się w Trójkąciku Kościuszki i Komuny Paryskiej 28 marca, niedziela, w godz:10:00 -14.00.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ