Ile dni ma Urząd Skarbowy na dokonanie zwrotu podatku ? Jak to działa? Jakie są terminy i zasady?


Niektórzy podatnicy zwrot podatku już otrzymali. To przeważnie ci, którzy swój PIT złożyli jako pierwsi. Inni na pieniądze z nadpłaconego podatku wciąż czekają. Ile dni ma Urząd Skarbowy na dokonanie zwrotu? Jak to działa? Jakie są terminy i zasady?

PIT-y skarbówce można przesyłać od 15 lutego do końca kwietnia 2021 roku. Z rozliczeniem nie warto jednak czekać na ostatnią chwilę, bo szybsze złożenie dokumentu oznacza szybszy zwrot podatku.

– Niewątpliwie termin złożenia zeznania ma ogromny wpływ na termin dokonanego zwrotu – zapewniła Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej.

Zwrot podatku jest konsekwencją wpłacenia przez naszego pracodawcę zaliczek na PIT w wysokości większej niż faktyczna kwota podatku do zapłaty. Ci podatnicy, którzy jako pierwsi złożyli zeznania podatkowe zwrot powinni otrzymać jeszcze przed Wielkanocą. Warunek jest jeden. Trzeba rozliczyć się przez [Internet] https://www.podatki.gov.pl/, bo taki sposób oznacza krótszy okres oczekiwania na pieniądze.

– Na zwrot podatku w przypadku zeznania złożonego w formie elektronicznej czeka się 45 dni. Natomiast w formie papierowej 3 miesiące – tłumaczy Monika Tycner z Urzędu Skarbowego w Poznaniu.

W najlepszej sytuacji pod względem czasu oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku są posiadacze Karty Dużej Rodziny. Ci podatnicy przelew otrzymają w 30 dni od dnia wpływu zeznania do Urzędu Skarbowego.

źródło: radiomayja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ