Nowy ruch Rafała Dutkiewicza chce naprawić państwo polskie: „Przestrzeń bez sensu, chcemy zmienić w przestrzeń sensu”

MP

Były prezydent Wrocławia i jego stowarzyszenie Nowa Nadzieja będzie wprowadzał w życie publiczne i polityczne sens. „Przestrzeń bez sensu, chcemy zmienić w przestrzeń sensu”, dlatego grupy eksperckie będą się zajmowały poszczególnymi zagadnieniami a przede wszystkim jak urządzić lepiej państwo polskie.

Powstał już pierwszy ekspercki zespół ds. zdrowia. Teraz to jest najważniejszy temat dla Polaków. Samorządy nie powinny być dotykane dodatkowymi rygorami poza porządkowaniem tej przestrzeni, i poza jeszcze silniejszym finansowaniem a my obawiamy się kolejnych prób centralizacyjnych, powiedział Rafał Dutkiewicz.

Poza zespołem ds. zdrowia mają powstać jeszcze zespoły ds.: edukacji, oświaty, kultury i ochrony zdrowia.

Według eksperckiej grupy pandemia ujawniła wszystkie wady i problemy systemu opieki zdrowotnej w Polsce a mówienie, że samorządy nie radzą sobie z funkcjonowaniem szpitali nie jest prawdą. Pytanie o co tak naprawdę rządowi chodzi?! – mówią eksperci Rafała Dutkiewicza.

Adam Zawada, były wiceprezydent Wrocławia, teraz koordynator zespołu ds. zdrowia.

Największe zadłużenie generują szpitale zarządzane przez rząd polski. To samorządy są bardziej efektywne i lepiej sobie radzą z zarządzaniem, dlatego apelujemy do rządu polskiego aby nie deformować służby zdrowia.

Jarosław Maroszek będzie kierował zespołem ds. ochrony zdrowia Nowej Nadziei.

Zaczniemy od diagnozy wad i problemów obecnej organizacji opieki zdrowotnej, skończymy na konkretnych, dobrych rozwiązaniach. Bierzemy sprawy w swoje ręce.

 

Źródło: facebook.com/NowaNadziejaOrgPl/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ