Fakty RMF FM: Marek Suski o przyspieszonych wyborach: Nie wykluczamy„Tak się też może się zdarzyć, niczego nie wykluczamy” – mówił Marek Suski w Porannej rozmowie w RMF FM, pytany o to, czy na jesieni możemy spodziewać się przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Komentując zachowanie Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry stwierdził: „Gdyby była wystraczająca większość, to z pewnością by się tak nie zachowywali”.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do pomysłu przyspieszonych wyborów przypomniał, że Jarosław Kaczyński mówił o takiej możliwości, „jeżeli zabraknie odpowiedzialności”. W mniemaniu gościa Roberta Mazurka, zachowanie Jarosława Gowina właśnie jest nieodpowiedzialne.

„Oczekujemy, że pojawi się szacunek wobec partii” – powiedział Jarosław Gowin dla „Super Expressu”. Suski, komentując te słowa przekonywał, że koalicjanci są szanowani. „W ramach układu rządowego mają większe udziały, niż mają procentowo w klubie parlamentarnym” – dodał.

Marek Suski, pytany o to, czy pozbyłby się Gowina i Ziobry z koalicji, odpowiedział: „Gdyby była wystraczająca większość, to z pewnością by się tak nie zachowywali. Gdyby się tak zachowywali mimo odpowiedniej większości – pewnie byłaby zmiana koalicjanta”.

 

Cała rozmowa  na RMF24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ