22 RAZY POSŁUŻYŁ SIĘ ZNALEZIONĄ KARTĄ PŁATNICZĄ

pixabay

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wielokrotnie posłużył się znalezioną kartą płatniczą. Funkcjonariusze ustalili, że 22 razy zapłacił lub usiłował zapłacić nią zbliżeniowo za zakupy. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na blisko 600 zł. Teraz za popełnione przestępstwa podejrzany odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili policjanci, podejrzany wielokrotnie posłużył się znalezioną na ulicy kartą płatniczą. Mężczyzna zapłacił nią lub próbował zapłacić zbliżeniowo za zakupy na stacjach paliw i w różnych sklepach. Łącznie kartę wykorzystał 22 razy. Poniesione straty właścicielka oszacowała na 600 zł. Do tych zdarzeń doszło w Jeleniej Górze 10 i 11 marca br.

Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że ktoś wykorzystał jej kartę zawiadomiła o tym policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 30-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem, za co grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zwracanie uwagi na swoje mienie. W przypadku podejrzenia kradzieży karty płatniczej bądź posłużenia się nią przez osoby nieuprawnione należy ją zablokować i zgłosić się do najbliższej jednostki policji w celu złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ