19 C
Wrocław
Chciał zakłócić uroczystości w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Tanajno zatrzymany!

Chciał zakłócić uroczystości w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Tanajno zatrzymany!


Z okazji 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie zostaną dziś złożone kwiaty przez delegację członków Prawa i Sprawiedliwości. Lider protestu pseudoprzedsiębiorców Paweł Tanajno zapowiadał “legalną” manifestację w tym miejscu. Jeszcze przed 8 zebrała się tam grupa ludzi. Tanajno został zatrzymany przez policję.

O zarejestrowaniu “legalnej” manifestacji w okolicach placu Piłsudskiego w Warszawie poinformował w mediach społecznościowych Paweł Tanajno, który pisał: „mamy dwa cele – stworzyć ryzyko zagrożenie dla czarnej owcy aby służby bezpieczeństwa odwołały owce do chlewika”. 

Zapewniał, że manifestacja jest legalna i została zaakceptowana przez władze miasta. Skan dokumentu z podpisem Jarosława Misztala – zastępcy dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – opublikował w sieci blisko 2 tygodniu temu.

Lider protestu został jednak zatrzymany jeszcze zanim na placu pojawili się przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości.

Wcześniej Tanajno stawał na czele “przedsiębiorców”, z których – jak informował m.in. Michał Rachoń – większość nigdy nie prowadziła żadnej działalności gospodarczej. Akcje zadymiarza były medialnie wspierane przez polityków Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: niezalezna.pl,

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ