11.9 C
Wrocław
Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził, że wstrzymał wykonanie decyzji

Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził, że wstrzymał wykonanie decyzji


Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził, że zapadło postanowienie, którym wczoraj pochwalił się Adam Bodnar. Wydane zostało cztery dni temu, ale dopiero dzisiaj pojawił się komunikat, za to wczoraj biuro RPO otrzymało telefoniczną informację.

W poniedziałek po południu Biuro RPO poinformowało, że sąd uwzględnił wniosek RPO o wstrzymanie wykonania decyzji prezesa UOKiK w sprawie koncentracji – przejęcia przez PKN Orlen spółki Polska Press. Informację o takim rozstrzygnięciu sądu RPO uzyskał telefonicznie w poniedziałek w sekretariacie Sądu Okręgowego w Warszawie, w XVII Wydziale – Sądzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

“Faktycznie otrzymaliśmy dziś informację z sądu, że sąd na mój wniosek zdecydował się o wstrzymaniu wykonania tej transakcji” – potwierdził Bodnar w TVN24.

RPO przekazał, że jeszcze nie zna szczegółów postanowienia sądu w tej sprawie. “Na razie mam informację, że wniosek został pozytywnie rozpoznany. Poczekajmy do jutra i zobaczymy, na czym dokładnie to wstrzymanie polega” – powiedział.

I dopiero dzisiaj na stronie internetowej Sądu Okręgowe w Warszawie pojawił się krótki i lakoniczny komunikat:

“Informujemy, że Sąd Okręgowy w Warszawie, XVII Wydział Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowieniem z dnia 8 kwietnia 2021 r. wydanym w sprawie o sygn. akt XVII Amo 1/21 na podstawie art. 47930 § 1 k.p.c. wstrzymał wykonanie decyzji Prezesa UOKiK z dnia 5 lutego 2021 r. wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen SA w Płocku kontroli nad Polska Press Spółką z o.o. w Warszawie”.

Dodano, że postanowienie jest niezaskarżalne.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ