Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart o kandydacie Porozumienia: Zapewne nie zebrał podpisów

urna.jpg

– Pan Kotula zapewne nie zebrał wymaganej liczby podpisów, a nie chciał wycofać się walkowerem – mówi portalowi niezalezna.pl popierana przez PiS Ewa Leniart. Chodzi o kandydata Porozumienia w wyborach na prezydenta Rzeszowa, który dziś zrezygnował ze startu w wyborach i przekazał poparcie Marcinowi Warchołowi z Solidarnej Polski.

[polecam:https://niezalezna.pl/390143-ewa-leniart-zaprezentowala-haslo-swojej-kampanii-wyborczej-rzeszow-ma-moc?msnc]

Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina zrezygnował dziś  ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparł kandydaturę, wspieranego przez byłego prezydenta miasta, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie. A tym kandydatem jest Marcin Warchoł

– powiedział radny Kotula na dzisiejszej konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, porozumienie, które zawarł z Warchołem “jest stricte programowe”. “Nie rozmawialiśmy o tzw. etatach, czy innych rzeczach. Dążymy do tego, żeby w Rzeszowie wygrał kandydat z prawej strony sceny politycznej. I tym kandydatem – z moim poparciem – jest pan Marcin Warchoł” – mówił. Przypomniał także, że z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski, który poparł jego kandydaturę.

O komentarz poprosiliśmy kandydatkę popieraną przez Prawo i Sprawiedliwość, Ewę Leniart.

– To decyzja bez znaczenia dla mieszkańców Rzeszowa. Pan Kotula zapewne nie zebrał wymaganej liczby podpisów, a nie chciał wycofać się walkowerem. Z mojej perspektywy to nieistotne, bo wyborcy mają swój rozum i samodzielnie podejmują decyzje

– powiedziała naszemu portalowi wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, kandydatka komitetu Wspólny Dom Rzeszów, popierana przez PiS.

– Ja skupiam się na swoim programie dla Rzeszowa i rozwiązywaniu problemów mieszkańców

– dodała.

źródło: Niezależna.pl


PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ