NIEBEZPIECZNE ZDARZENIE NA WROCŁAWSKIM MOŚCIE SIKORSKIEGO


Nadal zdarzają się sytuacje, a nieraz nawet kilka razy dziennie, kiedy to gwałtownie zmieniają się warunki pogodowe i dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Niemal zimowe warunki, wyraźnie zaskoczyły dziś prawdopodobnie kierowcę busa marki Renault, który jadąc po Moście Sikorskiego, stracił panowanie nad pojazdem. Auto wywróciło się na bok, a następnie uderzył w nie samochód osobowy. 2 osoby, które jechały Dacią, zostały przewiezione do jednego ze szpitali.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś po godzinie 10:30, na wrocławskim Moście Sikorskiego. Z nieznanych na chwilę obecną przyczyn, kierowca busa marki Renault, jadący od strony ulicy Księcia Witolda stracił nad nim panowanie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy natychmiast przybyli na miejsce zdarzenia – prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego doszło do wywrócenia pojazdu. Następnie uderzyła w niego osobowa Dacia, której kierowca jechał w przeciwnym kierunku, bo od strony ul. Podwale. Dwie osoby, które podróżowały osobówką, zostały zabrane do jednego z wrocławskich szpitali, w stanie niezagrażającym ich życiu.

Kierującemu busem, który jechał sam, nic się nie stało i pozostał na miejscu zdarzenia.

Do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez policjantów, na miejscu zdarzenia oraz usunięcia wywróconego busa przez pomoc drogową, most ten był nieprzejezdny. Ruch udało się przywrócić kilka minut po godzinie 12.

Mając na uwadze to i inne tego typu zdarzenia, policjanci apelują o rozsądek i rozwagę, a także przypominają, że warunki panujące na drogach bywają zaskakujące. Nadal poranki są zimne, a przez ostatnie dni możemy zaobserwować opady śniegu z deszczem. To wszystko powoduje, że nawierzchnia na drodze jest bardzo śliska i należy zachować szczególną ostrożność.

sierżant Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ