Fakty RMF FM: Zdrojewski o tym, czy Trzaskowski powinien zastąpić Budkę: Coś w tym bez wątpienia jest

Zdrojewski.jpg

„Coś w tym bez wątpienia jest” – tak Bogdan Zdrojewski odpowiedział w Porannej rozmowie w RMF FM na pytanie o doniesienia medialne, że lepszym kandydatem na szefa PO byłby Rafał Trzaskowski niż Borys Budka. „Wszyscy w PO patrzą na rozmaite sondaże, dokonują ocen tego, co się dzieje, zwracają także uwagę na zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w rankingu zaufania” – przyznał.

Zdrojewski stwierdził równocześnie, że „Rafał Trzaskowski nie za bardzo dziś powinien być szefem partii, bo jest prezydentem Warszawy, to byłoby bardzo trudne do połączenia”. „Zresztą byłem sceptykiem, kiedy pojawiła się propozycja, by zbudować ruch Rafała Trzaskowskiego” – podkreślił gość Roberta Mazurka. Senator PO przyznał, że nie pamięta nazwy tego ruchu (Wspólna Polska – przyp. red.).

„Nie lubię pojęcia kuszenie” – tak senator PO Bogdan Zdrojewski mówił w Porannej rozmowie w RMF FM o tym, że PO chce przeciągnąć Jarosława Gowina na swoją stronę. „Nie znam sytuacji, w której padła propozycja dla pana Gowina, by został premierem lub marszałkiem Sejmu” – stwierdził gość Roberta Mazurka. „Nie za bardzo” – tak Zdrojewski odpowiedział na pytania, czy wierzy w to, że Gowin opuści Zjednoczoną Prawicę i przejdzie do opozycji. „Patrzę na to z politowaniem, dla mnie Jarosław Gowin dzisiaj nie jest wiarygodnym partnerem, ja bym z nim rozmów nie toczył.

Natomiast opozycja ma obowiązek szukać rozwiązania sytuacji, w której znajduje się państwo polskie, przerwać historię związaną z rządami PiS” – powiedział senator PO. „Nie potępiam Gowina w czambuł” – dodał. „Obserwuję, pod czym Jarosław Gowin podpisuje się przez ostatnie 6 lat. Nie jestem w stanie usunąć tego ze swojej pamięci. Ale pamiętam także dobre czasy i dobre decyzje Jarosława Gowina wtedy, gdy był w rozmaitych resortach” – zapewnił.

Całość rozmowy na RMF24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ