Poseł Mieszkowski: Bronił praw mniejszości środowiska lgbt…Obywatele pozostaną bez swojego rzecznika

Mieszkowski2.jpg

Trybunał Konstytucyiny na podstawie zapisów Ustawy z 1987 roku i Konstytucji z 1997 roku orzekł o upływie kadencyjności rzecznika praw obywatelskich. Kadencja upłynęła 9 września 2020 roku. Prof. Marek Bodnar ciągle uważa, że nie może opuścić miejsca pracy, dopóki nie pojawi się zmiennik.

Dwa dni przed ogłoszeniem decyzji przez TK Adam Bodnar powiedział do zgromadzonych uczestników pikiety przed gmachem TK na czym polega rola RPO “państwo nie zaprzestanie bowiem naruszeń, gdy kończy się kadencja i ktoś musi patrzeć władzy na ręce”.

Wrocławski poseł Krzysztof Mieszkowski już wystąpił w obronie rzecznika. Na swoim Twitterze mówi jak należy pełnić i wypełniać bowiązki demokratyczne, i jak budować i kreować polską demokrację. To wszystko wiedzial i robił rzecznik Bodnar, a teraz społeczeństwo obywatelskie, a przede wszystkim opozy! cjoniści jest mu winne daleko idące wsparcie.

Poseł mówi o cechach i kompetencjach bylego rzecznika, chwali jego proeuropejskie myślenie z jednej strony i patryjotyzm z drugiej. Apeluje do wszystkich Polaków, aby pamiętać o postawie rzecznika, “który powinien być dla nas wzorem”.

Mam nadzieję, że w roku 2023, a może wcześniej odsuniemy pisowski reżim od władzy.
Adam Bodnar był i jest przykładem tego, co można nazwać sensem, istotą i solą demokracji. Bronił praw mniejszości środowiska lgbt, praw kobiet, bronił również tych wszystkich skrzywdzonych i poniżonych, którzy potrzebowali jego pomocy.

Źródło: twitter.com/k_Mieszkowski

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ