Budka idzie w zaparte! Broni Ewy Kopacz: Atakują ją cynicy i tchórze”Atakują ją cynicy i tchórze”


Poproszony przez portal niezalezna.pl o komentarz do całej sprawy, lider PO Borys Budka twierdził, że skandal wokół zdjęć Ewy Kopacz to… „temat zastępczy”. Nie minęło kilka godzin i szef Platformy postanowił ponownie zabrać głos w tej sprawie. Czyżby przemyślał temat? Skądże! Idzie w zaparte i teraz twierdzi, że Ewa Kopacz, która jest „wyjątkowo uczciwa” stała się obiektem ataku „cyników i tchórzy”.

W filmie Ewy Stankiewicz „Stan zagrożenia” na temat katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010, wyemitowanym w niedzielę wieczorem w TVP, zaprezentowano po raz pierwszy publicznie fotografie z moskiewskiego prosektorium, w którym złożono ciała ofiar. Widać na nich ówczesną minister zdrowia – w rządzie Donalda Tuska – Ewę Kopacz. Stoi ona w fartuchu z zielonej flizeliny, między dwoma mężczyznami. Obaj się uśmiechają. Po lewej stronie zdjęcia na wózku leży worek – wyglądający jak ten, w którym transportuje się ludzkie zwłoki.

Na kolejnej fotografii pokazanej w filmie “Stan zagrożenia” widzowie mogli zobaczyć już samą minister zdrowia, która trzyma filiżankę i rozmawia gestykulując, z uśmiechniętym mężczyzną w marynarce. Kopacz ma na sobie ten sam zielony fartuch i medyczne rękawiczki.

Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka uważa, że zdjęcia Ewy Kopacz z 2010 roku, jakie ujawnione zostały w filmie „Stan Zagrożenia” to „temat zastępczy”. W wiadomości SMS, jaką przesłał reporterowi niezalezna.pl krótko skomentował sprawę, która od wczoraj jest na ustach wielu Polaków.

W obronie byłej premier i b. minister zdrowia stanęło w poniedziałek wielu polityków Koalicji Obywatelskiej. Po kilku godzinach od wiadomości przesłanej naszemu reporterowi na Twitterze wsparcia Ewie Kopacz postanowił udzielić także Borys Budka. Wystawił istną laurkę… Padają słowa o „zaszczycie” pracy z byłą premier i jej „wyjątkowej uczciwości”.

„Miałem zaszczyt pracować w rządzie premier Ewy Kopacz. Niezwykle pracowita, sumienna i wyjątkowo uczciwa. Dziś atakują ją cynicy i tchórze, którzy od 11 lat zbijają polityczny kapitał na tragicznej śmierci 96 osób i kłamstwie o rzekomym zamachu smoleńskim”.
– podkreślił szef Platformy.

źródło: Niezależna

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ