Machałek: udało się dotąd zaszczepić 90 proc. nauczycieli


Udało się dotąd zaszczepić 90 proc. nauczycieli; teraz szczepienia będą powszechne, więc niebawem zaszczepieni zostaną już wszyscy pracownicy – powiedziała w poniedziałek wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek. Wyraziła też nadzieję, że niedługo uczniowie powrócą do szkół.

Wiceminister edukacji wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedziła Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Machałek podkreśliła, że ośrodek ten ma bardzo dobre wskaźniki, jeśli chodzi “o wychodzenie z covidu”. “Co jest istotne, to 20 mln z pomocy rządowej tutaj trafiło i dzięki temu można było stworzyć szpital, który jest szalenie nowoczesny, który ma nowoczesną bazę diagnostyczną i świetną, nowoczesną bazę i instrumenty leczenia covidu” – wskazała Machałek, która jest także posłanką na Sejm z okręgu jeleniogórsko – legnickiego.

Odnosząc się do kwestii szczepień wiceminister edukacji zwróciła uwagę, że udało się zaszczepić 90 proc. nauczycieli.

“Dzisiaj już te szczepienia będą populacyjne, powszechne, więc niebawem będą już wszyscy pracownicy zaszczepieni, dzięki czemu dziś mogły już wrócić do przeszkoli przedszkolaki. Cieszymy się z tego. Mam nadzieję, panie premierze, że będziemy się cieszyć też z powrotu kolejnych roczników do szkół” – powiedziała Machałek.

Wiceminister zwróciła uwagę, że Bolesławiec ma bardzo duże zasługi w budowaniu kształcenia zawodowego i branżowego. “Tutaj więcej niż w Polsce uczniów trafia do szkół branżowych i technicznych. Cieszę się, że nam się udaje wspierać to kształcenie, a nawet prowadzić w formie eksperymentu zawód ceramik-zdobnik” – podkreśliła.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ